-
yasmin a răspuns pe subiectul Sangerari in a 5 saptamana a sarcini?mie frica în forumul Sarcina nastere Acum 3 ani, 2 luni
hello, ce ai mai facut? azi deja cred ca ai fost la ginecolog..ai mai sangerat?
poate fi de la fixarea sarcinii sau de la o iminenta de avort..in unele cazuri se opreste si sarcina decurge bine, in altele se pierde..mult succes! -
yasmin a răspuns pe subiectul Sangerari in a 5 saptamana a sarcini?mie frica în forumul Sarcina nastere Acum 3 ani, 2 luni
hello, ce ai mai facut? azi deja cred ca ai fost la ginecolog..ai mai sangerat?
poate fi de la fixarea sarcinii sau de la o iminenta de avort..in unele cazuri se opreste si sarcina decurge bine, in altele se pierde..mult succes! -
yasmin a răspuns pe subiectul casnicie sau divort???? în forumul Orice altceva Acum 3 ani, 2 luni
draga mea, din afara situatia e clara..daca voi nu mai aveti viata sexuala, e normal sa fiti ca doi straini..
problema e, parerea mea ca tu crezi ca faci totul perfect, ca vina e doar a lui, dar daca citesti ce ai scris, vezi ca tu astepti ca el sa faca aia, aia si aia..dar tu? nu crezi ca trebuie sa faci nimic? doar sa astepti ca el sa faca?
de…[Citește mai mult] -
yasmin a răspuns pe subiectul Inseminare artificiala? în forumul Vreau bebe Acum 3 ani, 2 luni
buna, parerea mea e sa lasi lucrurile sa decurga natural..nu am experienta in domeniu dar am impresia ca tot ce e artificial e „ce isi face omul singur cu mana lui”…totul are o explicatie pe lumea asta..sa nu fortam lucrurile!
-
yasmin a răspuns pe subiectul casnicie sau divort???? în forumul Orice altceva Acum 3 ani, 2 luni
si inca ceva, mamele care te sfatuiesc sa il lasi, sa pleci, au trecut prin asa ceva? au plecat si au luat totul de la capat? sau te asteapta acasa la ele sa te ajute?
nu cred..sa ca atenzie ce sfaturi dam.. -
yasmin a răspuns pe subiectul casnicie sau divort???? în forumul Orice altceva Acum 3 ani, 2 luni
buna draga mea, fiecare mamica ajunge la un moment dat sa realizeze ca se simte prizoniera in propria casa, ca are pe primul loc copilul si ca posibil de sot se poate debarasa, ca si prezenta, dar nu si ca parte financiara..
simtim asta pentru ca fiind intr-o tara straina , iti dai seama la un moment dat ca tu nu mai ai nici o libertate, nu te mai…[Citește mai mult] -
yasmin a răspuns pe subiectul Fara menstruatie de 9 luni , dupa nastere ! în forumul Orice altceva Acum 3 ani, 8 luni
dupa primul mi-a venit la 4 luni, la al doilea pe la 9 luni..
-
yasmin a răspuns pe subiectul ma simt singura în forumul Hobiuri si alte preocupari Acum 3 ani, 8 luni
ma bucur sa aud ca snt familii care s-au integrat, de altfel nici eu nu m-as intoarce in tara, doar ca atunci cand ai copii mici „esti legata” si imi lipseste uneori cate o pauza, pe care nu am cum sa o iau din lipsa de cunostinte familiare sau non..
pup -
yasmin a răspuns pe subiectul hemoroizii în forumul Sarcina nastere Acum 3 ani, 8 luni
buna, gasesti in farmacie creme…evita constipatia!
-
yasmin a răspuns pe subiectul ma simt singura în forumul Hobiuri si alte preocupari Acum 3 ani, 8 luni
va multumesc mult! sunteti pretioase, ma simt deja mai bine…chiar daca e inevitabil sa mai cad in butoiul cu depresie, cred…va pup
-
yasmin a răspuns pe subiectul nastere în forumul Sarcina nastere Acum 4 ani, 1 lună
felicitari la amandoua, mare este Dumnezeu, care face minuni! sa dea El sa fie bine in continuare! pupici tie si la micuta!
-
yasmin a răspuns pe subiectul trairile noastre interioare ca si femei… în forumul Hobiuri si alte preocupari Acum 4 ani, 1 lună
buna, vreau sa-ti spun ca inteleg ce traiesti dar nu te lasa amagita..e un locusor din sufletul tau unde iti gasesti linistea..traiesti in viata care o ai acum, dar te retragi mereu in coltisorul acela doar de tine stiut care crezi ca ar fi insemnat fericirea pt tine, insa nu e asa..ar fi fost o alta viata dar cu alte probleme si pana la urma s-ar…[Citește mai mult]
-
yasmin a răspuns pe subiectul bebe 10 luni jumate în forumul Copilul meu Acum 4 ani, 7 luni
buna, fetita mea abia a implinit 10 luni si vad ca intelege f multe chestii, se uita spre obiectul despre care vorbim dar desi spune ma-ma, ca-ca, pa-pa..nu atribuieste inca cuvantul
-
yasmin a răspuns pe subiectul Sunt speriata! în forumul Sarcina nastere Acum 4 ani, 7 luni
parerea mea este sa astepti sa vezi daca continua sangerarea si alte zile, apoi , daca ai posibilitatea sa faci o ecografie, eventual transvaginala, asa stii sigur ce se petrece acolo…daca au fost cheaguri, nu cred ca e sarcina, sau…nu mai e..
-
yasmin a răspuns pe subiectul de ce se ingrasa femeile dupa nastere în forumul Infrumusetare diete moda Acum 4 ani, 7 luni
multumesc mamici, nu era referitoare la mine intrebarea, era o curiozitate de a mea…referitor la cele care se transforma dupa nasteri si despre care aveam o parere „rea” ca mananca ca „disperatele” fara sa se controleze..fara sa se gandeasca ca nu le mai plac sotii sau chiar ele insasi..pup
-
yasmin a răspuns pe subiectul iar bolnaviori :((( în forumul Ingrijirea si sanatatea bebelusului Acum 4 ani, 8 luni
buna! in primul rand nu e corect sa administrezi antibiotic fetitei sau alt medicament asa din obisnuinta…mai ales ca poate fii o infectie virala care nu necesita antibiotic, care de obicei dupa 3 zile se amelioreaza, si cred ca doctorul stie mai bine decat tine care banuiesc nu esti doctor…mai rau faci fetitei dandu-i medicamente aiurea…[Citește mai mult]
-
yasmin a răspuns pe subiectul starile de rau in sarcina.. în forumul Orice altceva Acum 4 ani, 8 luni
ciao, stiu ca e o perioada ffff urata..inca imi amintesc ce rau m-am simtit , esti ca intr-o cusca a greturilor si stii ca nu poti iesi..uneori poate pana nasti..eu cu primul am avut pana la 4 luni, cu fetita si mai rau pana aproape sa nasc ..e bine totusi ca nu e vara ar fi fost si mai greu pe cald! curaj, trebuie sa trecem si pe aici!
-
yasmin a răspuns pe subiectul acte pt copii nascuti in italia în forumul Orice altceva Acum 5 ani, 1 lună
multumesc
-
yasmin a răspuns pe subiectul miscarile fatului în forumul Sarcina nastere Acum 5 ani, 8 luni
buna, si eu la a doua sarcina am simtit de pe la 16 sapt miscand ceva..mi se pare mai putin ca la primul dar apoi spre 30 sapt a miscat destul de tare..nu te preocupa deocamdata..asteapta sa mai creasca, pa!
-
yasmin a răspuns pe subiectul iritatie la putulica ! în forumul Sanatatea copilului Acum 5 ani, 8 luni
buna, in acest caz e indicat sa o speli doar cu apa si sa incerci sa o lasi pe cat posibil cand o schimbi, fara pampers, sa se aeriseasca, pune-i doar o crema hidratanta si vezi daca nu sunt rezultate du-o la pedi sa nu aiba vreo suprainfectie..mult succes!
- Încarcă mai multe




