fetelor am azut din lac in put.iei am fost cu raul la doctor pentru ganglionul la gat si dupa ce am iesit de la el am vazut o chestie galbena abundenta la raul la ochi.nu am bagat de seama,am mers acasa,l-am sters cu ser la ochisor si l-am pus la nani.dupa ce sa trezit nu isi ptea deschide ochiul.
..i-am luat canamicina,l-am spalat cu ceai de musetel,i-am pus lapte in ochisor(mia dat cineva care alapteaza)si acum are la celalalt ochisor..cel de ieri ia mai trecut..plus de asta nu vrea sa mai manance,isi face greata.nu stiu ce sa mai fac..sunt disperataaaa

avem conjunctivita
De andreeutza - La data de July 22nd, 2011
- autentifică-te sau înregistrează-te pentru a adăuga comentarii
Adaugat in:





ii dorim multa sanatate..e greu , mamico, cand e copilasul boinavior, dar trebuie sa fii tare..va pupam.....
regret andreutza ca sunteti bolnaviori..offf e foarte greu cu astia micii, mai ales cand nici nu prea stiu ei sa spuna ce ii doare. canamicina este foarte buna andreea...intai il speli bine la ochisori si apoi aplici unguentul..o sa treaca mami , fii puternica, asa cum te stim. sanatate multa puiului tau
multa sanatate raul..
offf si noi am avut saptamana trecuta o conjunctivita alergik de la caldura....dar la noi nu se manifesta cu scurgeri galbene sau cu ochi lipit...bebe meu se frek insistent la ochisori si era fff rosii
...ne-a trecut cu ceva tratament. Sper sa va treak repede!
trateaza amandoi ochii,pt ca transmite usor si la cel sanatos,...sanatate multa
Multa sanatate, puiului scump!!!


Mami, nu dispera, se va face puiul bine, dar inarmeaza-te cu rabdare..asa se-ntampla, cand apare necazul, cand zici ca scapi de unul apare altul....
off, tratează ambii ochi in același timp
simt ca cedez nervos..azi am fost iar la medic si am facut si o viroza..
,nu sti cum sa il mai ajut..doamne da-mi putereeeee
viroza respiratorie andreutza?
andreutza sa stii ca nu demult eram in situatia ta ,razvan are 8luni luna asta pe 26 si la fel am luat din parc o viroza care l-a agitat rau de tot 3 zile ,,curaj sincer si eu eram terminata dar trebuie sa fim tari pentru puii astia mici ,,,,,la noi colac peste pupaza a luat si fetita de 9ani ,s-a imbolnavit si fetita prietenei cu care ne plimbam si am facut si eu o hemoragie ,,,,,dar incet trec toate si intram pe drumul cel bun sper sa nu ne mai abatem
multa sanatate
foloseste tobrex pt conjunctivita, si noi am avut asta iarna si tobrex am primit de la medicul oftalmolog, se foloseste 5 zile de 5 ori pe zi cate o picatura, dupa 5 zile mai punei inca vreo 2 zile dar doar de 3 ori pe zi, deci sa nu ii intrerupi tratamentul brusc caci ii poate aparea iarasi... multa sanatate
viroza respiratorie are...fetelor ia dat eurespal,ceclodynesi ibalgin pt febra..vad ca ia mai trecut conjunctivita dar incepe sa se agraveze viroza
,nu vrea sa manance nu stiu cum sa il fac sa mannance macar putin..bea doar laptele dimineata si ceai toata ziua