Regurgiteaza cand sta pe burtica

imaginea utilizatorului Toni

Buna, tuturor, sunt noua pe forum si sper sa ma ajutati cu sfaturi din experientele voastre.
Am o fetita de 4 luni jumate si de cateva zile a reusit sa se intoarca pe burtica (normal ca nu si inapoi pe spate). Problema e ca uneori cand sta asa regurgiteaza (nu foarte mult, dar oricum). E normal sa se intample asa, vi s-a intamplat si voua? Cam in cat timp invata sa se intoarca si pe spate? Cat pot sa o las pe burtica? Adica la un moment dat oboseste stand asa si o intorc pe spate, dar ea tot inapoi pe burta vine. Laughing
Mersi mult de ajutor!

imaginea utilizatorului mamica ingrijorata

buna la fel si fetita mea o puneam pe spate si se intorcea pe burtica mereu imi facea asa pana sa dezvatat eu o lasam cam 5-10 minute pe burtica ca pe urma devine obositor,in scurt timp se va intoarce si pe spate:)pup bebita Kiss

imaginea utilizatorului valentina georgiana

e ok noi in general numai pe burita reguitam asa ca e ok de lasat poti so lasi cat vrea ea noi numai asa stateam si cand ne plictiseam incepeam sa plangem si ne intorcea mami ca de la inceput era mai dificil dar acum ei dorm numai pe burtica

imaginea utilizatorului Toni

multumesc mult pt raspunsuri, ma bucur ca nu e ceva ingrijorator. ea de mult nu mai regurgita si de asta m-am cam speriat.
mamica ingrijorata, ai ales un nume perfect, asa sunt si eu mereu, ingrijorata. Big Grin
pupam si noi fetele