buna fetelor 
eu cred ca o iau razna...de cand cu enteroviroza de acum 3 luni in aproape toata aceasta perioada yannis a avut scaune moi ..nu sunt dese ...cel mult de 2 ori pe zi dar moi...i-am dat furazolidon,ercefuryl,linex, enterol (nu in aceiasi perioada)plus REGIM si nimic....de exemplu ieri nu a facut iar azi abia a reusit ...se constipase...la 15 min a facut iar dar de data asta moale
ma bate gandul sa nu ii mai tin regim..sa ii dau mancarica normal....ca l-am zapacit cu atata regim
ma gandesc ca poate face asa si din cauza dintisorilor ca i-au erupt deja 2 laterali de jos si in plus s-au umflat gingiile in dreptul caninilor si sus si jos....voi ce ma sfatuiti?
in sfarsit nu mai este racit ...nu mai tuseste









Mami încearcă ceai din frunze de afin.
Reglează scaunul în caz de constipație, e mult mai bun decât ceaiul de mentă.
Dacă găsești la plafar pastiluțele Eridiarom, sunt tot din afine. Am avut problema asta cu Maria pe la 5 ani cred, de 3 luni făcea doar moale, aceste pastiluțe din afine dizolvate inntr-o lingură de apă sau ceai, ne-au redat scaunul normal.
Nu mai știu cît are Yannis dar cred că la bebe se dădeau două pastile pe zi, dizolvate în apă.
dar e diaree sau doar mai moale? si lav i face molicel dar nu ma ingrijoreaza, in sfarsit am scapart de bulinute. se pregatesc si ceilalti 3 canibni sa iasa cam toti o data sau lucreaza toti, swe vad varfulete.nu stiu, gluten de cand ii dai? am citit pe net ca intoleranta incepe sa se manifeste dupa 6 luni, poate o analiza nu ar strica.alte ide nu7 am acum poate au alte mamici, va pupam si sanatate!
eu ati zic ce i fac lui bia nu a mai avut scaone moi de mult in schimb azi a facut 3 scaone foarte moi ,,si iam bagat imediat orez fiert simplu an apa ,,am scos orezul si lam amestecat cu o banana o lingura de orez si o banana iese ca un desert si sa legat imediat adica nu a mai facut si ancearaca sa i dai papa normala ,,daca tot face diaree,,macar dai mancare calumea ,,poate face moale si din cauza regimului nu are din ce sa faca tare ,,am inteles ca ,,la diaree ,,este foarte buna ,painea prajita ,,si cascavalul ,nu stiu exact cat are bebe ,dar daca poiti sa i dai cascaval dai ,si fai o felie de panie prajita ,,
ceai de frunze de gutui e si bun la gust si ff bun la burta ,,,am tras si noi mult cu ilie ,tot asa de la raceala si antibiotice a facut urat a stat cateva zile in perfuzii si numa cu regim lam tinut fff mult timp si il pazeam de tot ce baga in gura e greu si pentru mama e traumatizant ,,,imi pare rau de voi Diana ca treceti prin asa ceva ,prea multe nu ai ce sai faci ,,pana nu-si formeaza flora la lok ai de tras
multumesc pt raspunsuri fetelor
cefort si gentamicina,ceclor,cedax,sumetrolim
i-am dat linex si enterol dar cred ca tot i-a fost foarte afectata flora intestinala....de asta imi sunteti asa dragi ca imi deschideti ochii...ma linistiti ...din afara se vede altfel situatia ...cand esti implicat ajungi sa nu mai ''vezi''clar ...cel putin in cazul meu asa e....cand e vorba sa dau sfaturi pt altcineva sunt as...pe toate le stiu
stiu cum sa procedez in multe situatii dar cand vine vorba de bebele meu ma panichez si nu mai stiu nimic 

adevarul e ca l-am terminat cu antibioticele
Offff, mami...imi pare tare rău...dar sa știi ca durează si iti spun din proprie experiența...debridat ai încercat?...la noi cu asta si-a revenit ...si cu linex baby...pupici la print si mamicii!
da mami ii dau debridat 3ml de 3 ori pe zi ,o sa incep sa ii dau iar linex ca parca era mai bun ca enterolul