fetelor o sa inebunesc curand.. de o sapt sia adus fratele gagica sa stea cu noi.. toate bune si frumoase... chiar ma bucuram ca ma gandeam ca o sa am si eu un ajutor o sa am o prietena cu cine sa vb... da de unde frate.. de o sapt de cand ii aici ii teroare... nu face nimik fetelor.. u ca femeie nu faci nimik o zi intreaga?? dormi pana pe la 3-4 te trezesti vezi ca e curat te apuci sati faci sa manci vasele ce le murdareste nu si le spala... am puso sa intinda hainele sa facut ca nu aude... la ea in camera face patu la ora 6 inainte sa vina fratemio cu barbatu de la lucru... mancare trebuie sa fac eu pt toata casa ca na nu pot sami fac mie si la barbat si ei sa se uite la noi.. ma dispera de mor... eu nu am timp delok pt mine... cand doarme copilu fa curat mancare cand e treaz stam si ne jucam... si uite asa trece ziua si eu nu pot sta putin sa ma relaxez macar la tv... eu nu stiu cum ii la voi da la mine acum faci curat in 2-3 ore e muzerie la loc... in bucatarie trebuie sa fac curat de cel putin 3 ori pe zi... ce am crezut cs o sa fie frumos ca o sa am si eu un ajutor sa transformat intrun cosmar cu multi nervi... da pana ma prinde intro pasa proasta si o pun la punct 
viata cu cumnata in casa
De mire22 - La data de September 30th, 2012
- autentifică-te sau înregistrează-te pentru a adăuga comentarii
Adaugat in:










parerea mea e sa impui niste reguli azi eu maine tu.ma refer la mancare si curatenie.de copil tot pe tine pica k e al tau.si sa va vorbiti toti 4 sa fiti de fata, dk nu ii convine pa si pusi, nu esti sclava nimanui
Mda...ar trebui sa vorbesti si cu fratele tau si cu ea. Spune-le ce te deranjeaza si ca ai aprecia ajutor din partea ei in casa. Nu s-a instalat intr-un hotel unde are toate serviciile asigurate. Daca murdaresti vase sau rufe, strangi si faci curat dupa tine. Si la noi e la fel in casa: azi am facut curatenie, in cateva ore trebuie sa fac iar. In bucatarie curat o data la 3-4 ore. Si totusi , niciodata nu e ordine
Asta e.
Eu zic sa vorbesti cu amandoi in acelasi timp, pentru ca daca vorbesti cu ea separat, cine stie ce versiune ii va povesti fratelui tau si va crea un conflict intre voi.
parerea mea este sa vbesti cu sotul tau sa ii spui frumos care e treaba si totodata si cu fratele lui dc nu nu trebuie sa faca nimeni scandal dar cat timp sunteti doua femei in casa mi se pare normal sa impartiti treburile doar nu esti sclava nimanui...pune piciorul in prag si nu te lasa calcata....pupici
parerea mea este ca incearca sa vorbesti mai intii cu ea ca intre femei sa-i explici ca tu ai si copil si nu esti obligata sa stringi din urma ei sau sa-i gatesti si in cazul in care la fel nu sunt rezultate atunci ar trebui sa vorbiti toti intre voi fiindca si eu am trait asa cu cumnata in casa si nu am vorbit intre noi si pina la urma am ajuns sa avem un an de zile de cind nu vorbim..succes draga mea si rabdare pina se vor clarifica lucrurile
cu fetele discuta cu ei si spuneti oful si daca nu ii place usaaaaaaaa
bina ca nu a prins una ca mien in locul tau ca demult era "luata de ciuf"... eu recunosc ca sunt putin cam socata la feze din astea, in sensul ca daca se baga cineva intre oalele mele iese cu scantei, d-apoi daca ar trebui sa curat zilnic dupa ea... ar trebui sa ii dai de inteles sa faca una alta prin casa, si daca e pitipoanca din aia careia ii place sa stea toata ziua sa isi faca unghiile, baga-i mintile in cap, sau despartiti-va cu mancare si cu toate, ca sa vada si fratiorul tau cum e sa mananci sandvisuri dar sa ai gagica cu unghiile facute...
eu as face o "sedinta" in patru, si as pune lucrurile la punct, sau cel putin sa va impartiti sarcinile... ok, nu ii place sa gateasca, sau sa dea cu aspiratorul, sa faca ce ii place, tu faci mancare ea curatenie, in timp ce una spala vase una spala haine, etc... dar daca lasi lucrurile asa ACUM, peste vreo doua - trei luni o sa ne anunti ca tu esti menajera in casa si mamica si de toate si ei au room-service gratuit... pune piciorul in prag pana ce nu e prea tarziu... mult succes... repet, daca prindea o "spurcaciune" ca mine, era vai de ea...
mai in gluma mai in serios... 
cel mai bine este sa stati de vorba toti 4 si sa stabiliti niste reguli sa va impartiti sarcinile daca tot locuiti in aceiasi casa, daca nu stie sa gateasca macar dupa masa sa faca curatenie,sa spele vasele , nu trebuie sa existe privilegiati , adica ea e singura ...sta degeaba toata ziua mai ceva ca la maica-sa si tu nu iti vezi capul de treaba si cu copil mic , in camera lor poate lasa patul nefacut 1 saptamana dar in restul casei (baie ,bucatarie,living...)sa faca si sa mentina curatenia
nu stiu cum poate fi asa, mie mi-ar fi rusine
femeia asta e ca o scroafa sa ma ierti ...........este tot ce urasc mai mult la o FEMEIE !!!!!!!!!!! pune-o la punct ca doar esti la tine in casa daca tot nu face nimic macar sa stea cu bebe pana iti termini tu treaba .
nu i-ai zis fratelui tau inca????????????pffffffffffffffpai ce esti menajera???nu e destul ca i si bb mic mai trebuie sa trabaluiesti si dupa ea??...vb si cu sotul si cu fratele tau....nu se poate continua asa...
Cel mai bine e sa discutati,sa va impartiti sarcinile..daca vrea,daca nu..pa si la revedere.Va separati cu totul!!!
Trebuie sa spui ce te doare...