https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/feed/ Wed, 06 May 2020 09:53:35 +0000 http://bbpress.org/?v=2.5.14-6684 ro-RO https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-866335
https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-866335 Thu, 12 Feb 2009 00:00:00 +0000 tina
fetita mea cea mare tuseste de vreo doua saptamani. ce remedii pentru tuse folositi?
]]>
https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045574
https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045574 Thu, 12 Feb 2009 12:43:00 +0000 aura
cand raceste copilul meu nu-i dau antibiotic din prima incep sa-l doftoricesc eu. in cazul in care nu ii trece sau face febra atunci mergem la medic. cand tuseste ii fac ceai de ceapa, e foarte bun atat pentru copil cat si pentru noi adultii
]]>
https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045575
https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045575 Thu, 12 Feb 2009 13:57:00 +0000 iuliana
baietelul meu a inceput sa tuseasca. am fost la doctorul de familia care spune ca are bronsita. i-a recomandat ceclor iar pentru tuse ambroxol picaturi am inceput tratamentul de3 zile, se simte mai bine dar inca mai tuseste mai mult in timpul noptii
]]>
https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045576
https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045576 Thu, 12 Feb 2009 15:05:00 +0000 mona
cand e vorba de rosu in gat si are tuse seaca ii dau paxeladin sirop
]]>
https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045577
https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045577 Thu, 12 Feb 2009 16:18:00 +0000 udreamihaela
buna draga mamica vreau sa-ti spun ca am trecut si eu prin cea ce treci si tu acum si foarte multe mamici.Copilul meu a fost racit (bronsita)timp de 3lunii am fost cu el prin spitale,hai sa ajungem la subiect ; cu ce ia trecut copilului meu,cu tratamentur : ventolin,eurespal(este pt tuse),aerius(este foarte bun pt bronsita) si augumentin BIS. Acum difera foarte mult tratamentul de la un copil la altul intreaba medicul de familie al copilului de tratamentul pe care ti lam dat.
]]>
https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045578
https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045578 Thu, 12 Feb 2009 17:39:00 +0000 mimi
si eu ca si aura sunt adepta remediilor naturiste. eu ii dau baiatului sa bea ceai din mugur de pin in care storc lamaie si pun si o lingurita de miere de albine. seara ii dau sa bea ceai de tei care e calmant si il ajuta sa doarma bine
]]>
https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045579
https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045579 Thu, 12 Feb 2009 20:16:00 +0000 vali
eurespal i-a recomandat pediatrul pt tuse. In 5 zile i-a trecut.
]]>
https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045580
https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045580 Fri, 13 Feb 2009 10:49:00 +0000 violeta
cand a tusit productive i-am dat bromhexin la recomandarea medicului.
]]>
https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045581
https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045581 Fri, 13 Feb 2009 13:35:00 +0000 melaniag
eu ii dau ambroxol picaturi
]]>
https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045582
https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045582 Sat, 14 Feb 2009 10:10:00 +0000 anamaria
eu recurg la remediile homeopate. le dau baietilor oscilococcinum. si sirop stodal.
]]>