https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/feed/ Wed, 06 May 2020 09:53:35 +0000 http://bbpress.org/?v=2.5.14-6684 ro-RO https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-866335 <![CDATA[tusea la copii]]> https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-866335 Thu, 12 Feb 2009 00:00:00 +0000 tina fetita mea cea mare tuseste de vreo doua saptamani. ce remedii pentru tuse folositi?

]]> https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045574 <![CDATA[cand raceste copilul meu]]> https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045574 Thu, 12 Feb 2009 12:43:00 +0000 aura cand raceste copilul meu nu-i dau antibiotic din prima incep sa-l doftoricesc eu. in cazul in care nu ii trece sau face febra atunci mergem la medic. cand tuseste ii fac ceai de ceapa, e foarte bun atat pentru copil cat si pentru noi adultii

]]> https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045575 <![CDATA[baietelul meu a inceput sa]]> https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045575 Thu, 12 Feb 2009 13:57:00 +0000 iuliana baietelul meu a inceput sa tuseasca. am fost la doctorul de familia care spune ca are bronsita. i-a recomandat ceclor iar pentru tuse ambroxol picaturi am inceput tratamentul de3 zile, se simte mai bine dar inca mai tuseste mai mult in timpul noptii

]]> https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045576 <![CDATA[cand e vorba de rosu in gat]]> https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045576 Thu, 12 Feb 2009 15:05:00 +0000 mona cand e vorba de rosu in gat si are tuse seaca ii dau paxeladin sirop

]]> https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045577 <![CDATA[buna draga mamica vreau]]> https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045577 Thu, 12 Feb 2009 16:18:00 +0000 udreamihaela buna draga mamica vreau sa-ti spun ca am trecut si eu prin cea ce treci si tu acum si foarte multe mamici.Copilul meu a fost racit (bronsita)timp de 3lunii am fost cu el prin spitale,hai sa ajungem la subiect ; cu ce ia trecut copilului meu,cu tratamentur : ventolin,eurespal(este pt tuse),aerius(este foarte bun pt bronsita) si augumentin BIS. Acum difera foarte mult tratamentul de la un copil la altul intreaba medicul de familie al copilului de tratamentul pe care ti lam dat.

]]> https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045578 <![CDATA[si eu ca si aura sunt adepta]]> https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045578 Thu, 12 Feb 2009 17:39:00 +0000 mimi si eu ca si aura sunt adepta remediilor naturiste. eu ii dau baiatului sa bea ceai din mugur de pin in care storc lamaie si pun si o lingurita de miere de albine. seara ii dau sa bea ceai de tei care e calmant si il ajuta sa doarma bine

]]> https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045579 <![CDATA[eurespal i-a recomandat]]> https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045579 Thu, 12 Feb 2009 20:16:00 +0000 vali eurespal i-a recomandat pediatrul pt tuse. In 5 zile i-a trecut.

]]> https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045580 <![CDATA[cand a tusit productive i-am]]> https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045580 Fri, 13 Feb 2009 10:49:00 +0000 violeta cand a tusit productive i-am dat bromhexin la recomandarea medicului.

]]> https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045581 <![CDATA[eu ii dau ambroxol picaturi]]> https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045581 Fri, 13 Feb 2009 13:35:00 +0000 melaniag eu ii dau ambroxol picaturi

]]> https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045582 <![CDATA[eu recurg la remediile]]> https://ro-mamma.com/subiecte/tusea-la-copii/#post-1045582 Sat, 14 Feb 2009 10:10:00 +0000 anamaria eu recurg la remediile homeopate. le dau baietilor oscilococcinum. si sirop stodal.

]]>