i-am auzit inimioara!!!!
buna seara burtici, mamici , bebei si viitoare burtici...eu sunt fericita ca i-am auzit inimioara bebelului meu batand pt prima data....totul este ok......analizele sunt perfecte (rezultatele ce au iesit pana in prezent) si sunt foarte fericita sa vad ca bebele meu este ok....are 17 mm si tare mai sunt mandra de el.
andreutza iti multumesc pt ca te-ai interesat de pastilutele alea dar medicul meu a zis sa iau elevit incepand de maine, natalvit este tot un complex de vitamine, iar starile de greata din pacate ma va interna cateva zile , de luni vreo 3 zile si apoi doar daca mai este nevoie daca nu ma baga in medical 2-3 sapt sa stau acasa fara . la spital ma baga pe perfuzabile si un tratament injectabil pt a putea manca si eu ...si poate mai imi trec si din greturile astea care persista toata ziua.
- autentifică-te sau înregistrează-te pentru a adăuga comentarii





medicul meu mi-a zis ca toate analizele(toti anticorpii cu IgG )e bine daca sunt mariti pt ca inseamna ca ai anticorpi care sa lupte impotriva infectiilor......mie toata analizele la care aveam si IgG mi-au iesit valori mari si eu ma cam speriasem crezand ca nu este bine si IgM si IgA aveam valori mici.....dar se pare ca unde trebuia sa iasa bine a iesit bine...asa ca du-te si tu la medic si vezi ce iti spune

colega mea de servici avea valori proaste la toxoplasmoza si medicul ginecolog i-a recomandat sa refaca analiza dar medicul de fam i-a zis sa stea linistita sa nu se mai gandeasca si sa nu repete , sa mearga inainte cu sarcina pt ca totul va fi bine. 90% din femei ies cu probleme cu toxoplasmoza si majoritatea dau nastere copiilor perfect sanatosi.
asa trebuie sa gandesti si tu..ca totul va fi bine si ca bebele tau va fi cel mai frumos si cel mai sanatos cand se naste...
imi pare rau daca nu te pot ajuta cu mai mult si daca nu te pot incuraja cu mai mult dar eu zic cu Dumnezeu inainte si sa vezi ca totul va fi bine. te pup si ai grija de tine
sarcina usoara...
sarcina usoara si bucurate de orice simtire e minunat
si eu am luat tot elevit cu amandoi si am auzit ca e cel mai bun... pa pa... sarcina usoara... parca mi-e dor sa se miste ceva in burtica... norocoaselor...
eu am luat pregnavita ,vitamine si am vomotat de la 2 luni de sarcina pana la 9 am mancat toata sarcina friptura de porc la gratar iaurt si zmantana asa vroia bebele ,pui nu puteam sa-l vad niciin poza ca vomitam
iti doresc o sarcina usoara incontinuare
Multumesc Anutza de raspuns. Am fost la un medic infectionist si fara sa-mi mai dea vreo analiza mi-a zis - intrerupere sarcina.
Dar in nici un caz nu accept inca.Dupa-amiaza merg la un cabinet particular sa vedem ce o sa-mi zica. Pur si simplu medicii nostri sunt jalnici.
Nici macar sa repet analiza nu mi-a recomandat
La mine a iesit IgM-ul pozitiv, nici macar nu am facut IgG sau altceva. Dar totusi sper ca celalalt doctor sa imi mai dea o speranta 
sarcina usoara si eu am mereu emoti cand aud inimioara . santem norocoase avem doua inimioare
ma bucur f mult anutza pt tine.este o senzatie unica atunci cand auzi inimioara lui bebe
sarcina usoara iti doresc.andreea85 speeeeram din suflet sa vi cu vesti bune...pupici multi 
ma bucur pentru tine.Cred ca abia asteptisa iti tii ingerasul in brate.
Multa sanatate si sa fie intr-un ceas bun