de la cate luni se fac analize?
De faith - La data de December 26th, 2010
baietelul meu are 6 luni. pana acum nu am facut analiza sangelui, nu a fost cazul si mu;tumim lui Dumnezeu pt asta. dar de la cate luni se fac totusi....preventiv?
- autentifică-te sau înregistrează-te pentru a adăuga comentarii
Adaugat in:





La cinci luni daca nu s-a intors pe burtica se fac niste ecografii la sold sa nu aibe cumva displazie de sold...In rest, daca bebe ia bine in greutate nu se fac analize
a verifica daca este anemic. Noua nu ne-a rec. dr,nici eu nu m-am dus special, dar tocmai la un an mi-a facut enterocolita, si m-am dus in garda la spital, si i-a facut si o hemograma din deget, atat.
eu stiu ca de la 1 an se pot face analize
sincer nu stiu ca nu am avut nevoie dar se face si mai devreme poti chiar cere noua nea facut in spital la 7 luni cind am avut enterocolita
pediatru recomanda cand sa faci analizele..noi nu am facut decat la sold la 3 luni,acum sa vedem la vizita voi cere sa fac
ACUM IN DECEMBRIE I-AM FACUT IAR(CA AVEA O VIROZA ERUPTIVA SI VROIAM SA VEDEM CAT DE MARE EINFECTIA.....SI I-AM FACUT SI LA URINA SI LA SCAUN, SA VEDEM SA NU FIE VREUN PARAZIT..)....SI VREAU SA II FAC HEMOGLOBINA DIN NOU IN IANUARIE...NOI AVEM LIPSA DE FIER SI TREBUIE SA URMARIM PANA SE FACE DEPOZITUL, CA SA NU II MAI DAU..INSA E O MICA INTEPATURA IN DEGET.....INSA CAND I-AM LUAT DIN MANUTA I-AM FACUT SI GLICEMIE, CALCEMIE, ANALIZELE LA FICAT SI ALTELE, CA DACA TOT L-AM INTEPAT VROIAM SA STIU CUM SUNTEM.....INSA NU CRED CA E O REGULA CA DACA IA BINE IN GREUTATE SI SE DEZVOLTA BINE , NU ARE NIMIC...aNDREI ERA SANATOD, S0A DEZVOLTAT PROPORTIONAL GREUTATE-INALTIME, INSA TOTUSI AVEA LIPSA DE FIER...