Acasă › Forumuri › Generale › Orice altceva › cate mamici burtici suntem ??
Acest subiect conține 17 răspunsuri are 16 voci și a fost actualizat ultima dată de crismina acum 7 ani, 10 luni.
-
AutorMesaje
-
ia sa vedem cate suntem burtici aici…eu sunt in 7 saptamani la a doua sarcina.app si mie f rau si merg si la munca nu stiu ce sa ma fac ca mie greata tot timpul.datimi un remediu pup la toti
alatur si eu
am 26 de sapt si ma pot lauda cu sarcina ca in aceste 26 o singura data mia fost tare rau
in schimb la prima sarcina era tot pe afara si noaptea
sper sa ajute doamne doamne sa fie asa in continuare si sa vina cu bine bebe care se zice ca e tot fetita …vom vedea
ma macina curiozitatea deja nu mai am rabdare pana la urmatorul control
..sarcina usoara mami iti doresc si multaaaa sanatate

mamica si burtica de aproape 11 saptamani,azi am luat rezultatele analizelor-perfecte dupa spusele doctoritei excluzand partea cu toxoplasmoza dar are mami grija..rau imi este si mie ,asa de dimineata pana adorm,nu reusesc sa mananc mare lucru dar ce mananc se pune bine..m.am rotunjit vizibil…sarcina usoara
Şi eu prezentă! O burtică de 10 săptămâni. Sunt la a doua sarcină, mai am o fetiţă de 4 ani şi 3 luniţe. Nici eu nu mă simt foarte bine, m-am întors la muncă după 3 săptămâni de pauză(una internare – pentru că am sângerat rău, 2 concediu medical) şi mi-i greaţă, nu suport mirosurile de la mâncarea copiilor, (lucrez în învăţământ) dar încerc să trec peste, nu am ce face.
Prezenta si eu!!!
Mamica de printesa Bianca, 2 ani si 9 lunite si burtica cu bebe Stefan de 32 de saptamani.
Multumesc lui Dumnezeu nu am avut probleme cu greata si nici de alta natura nici la prima sarcina si nici acum, inafara kg care se depun multe si frumoase de la o zi la alta….Pupici pe burtici!
Buna, si eu cu voi
. O burtica de 10 saptamini la a doua sarcina, mai am o fetita de 2,5 anisori. Si eu ma simt taaare rau cit e ziulica de mare, la fel ca si mami iannis nu pot minca mai nimic, am si slabit 1,5kg de la inceputul sarcinii pina la 8 saptamini, acuma nu stiu daca am mai luat in greutate, ca mi s-a stricat cintarul de acasa
. O sa vad deja la controlul medical cit am. Si sa va spun ca nici produsele de care imi este pofta nu le pot minca, ma uit la ele cu jind, si la gindul ca iar mi-e rau renunt la tot. Sper sa treaca mai repede perioada asta, si nu numai mie ci la toate, ca sa ne putem bucura de bebeii pe care ii crestem in burtici.
Sarcina usoara.Flori, felicitari sarcina usoara. Nu am intrat prea des pe forum, nu stiam ca si tu esti cu bebe 2,. Felicitari crismina-
Sarcina usoara tuturor, veti vedea ce minunat e cu doi copii.sunt cea mai mica burtica din cate vad si suntem destul de multisoare.vad ca si voua va e rau…eu daca mananc apoi ma intind repede in pat vreo jumate de ora nu mai vars cu toate ca raul si greata raman.dar nu am cum sa ma intind in pat iziua ca numi permite serviciul asa ca mananc vars sau nu mananc o zi intreaga.pup la toate
sarcina usoara burticutelor va doresc…
Mamica de fetita cu varsta de 3 ani si 5 luni si burtica de 24 de saptamani tot cu fetita…oau ce dea burtici si toate cu bebe 2 cat ma bucur…

siii eu siii euuu….sunt doar burtica mica mica:))..am 35 de sapt acum vineri..si mieee fricaaaa sper sa fie bine,sa va rugati pt mn:))sarcina usoara tuturor:)
waw ce de burtici
sarcina usoara tuturor !!!

imi e asa de dor ….de bebe nou nascut …
dar la noi deocamdata e imposibil

Mami de fetita 7 ani si jumate si asteptam bebe 2 . Sunt in 30 saptamani cu baietel. Va doresc tuturor sarcina usoara in continuare si puiuti frumosi si sanatosi atat cei mici cat si cei mari. Pupici :
ce de mamici curajoase…felicitari burticutelor!
Viitoare mamica!! Sunt in 5 sapt! Felicitari la toate mamiciile!! Sa aveti sanatate si sarcina usoara!!
Eu nu mai sunt burtica de 2 saptamani
) Sarcina la fel de usoara cum a fost a mea va doresc!!! Si nastere usoara!woau….ce de burticute…sa aveti o sarcina usoara fetelor…noi inca suntem indecisi…mai avem de sistemat cate ceva si poate in viitorul apropiat voi deveni burtica…
wau ma bucur ca suntem asa multe eu cred ca voi incerca cu un concediu medical ca nu mai pot
-
AutorMesaje
Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.








